Jak nie paść ofiarą oszustwa przy namierzaniu telefonu?

/

Choć namierzanie telefonu jest możliwe, warto pamiętać o zachowaniu ostrożności przed skorzystaniem z oferty tych firm, które polecają nam usługi tego rodzaju. Niestety, zdecydowana większość z nich inauguruje swoją działalność jedynie po to, aby żerować na ludzkiej naiwności. I choć jesteśmy namawiani na zakup subskrypcji, która generuje naprawdę duże koszty, w rzeczywistości nie mamy żadnych szans na skorzystanie z usługi lokalizacji telefonu.

Jeśli chcemy uchronić się przed tego rodzaju sytuacją, jeszcze przed wysłaniem formularza powinniśmy zapoznać się z regulaminem, który musi znajdować się na stronie internetowej, z której korzystamy. Już jeden jego niezrozumiały punkt powinien przy tym sprawić, że będziemy się czuli zaniepokojeni. Oczywiście, ewentualne uchybienia regulaminowe nie zawsze sugerują, że mamy do czynienia z oszustami, dla pewności warto jednak poszukać dodatkowego kontaktu z firmą po to, aby wyjaśnić wątpliwości.

Innym sposobem na ocenienie wiarygodności usługodawcy jest analiza rzetelności tych danych, które znajdują się na stronie www. Jeśli więc odkryjemy, że sprzedawca nie podaje informacji takich, jak nazwa i adres firmy, imię i nazwisko osoby, która ją prowadzi, REGON orz telefon komórkowy, można mówić o dużym prawdopodobieństwie tego, że nie mamy wcale do czynienia z uczciwym sprzedawcą, ale z oszustem, którego celem jest zachęcenie nas do skorzystania z drogiej subskrypcji SMS nie mającej nic wspólnego z lokalizacją telefonu.

Osoby, które nie zachowały czujności, a teraz zdały sobie sprawę z tego, że dały się nabrać w dość prosty sposób nie przynoszący im chluby, nie muszą się jednak obawiać, okazuje się bowiem, że wcale nie stoją na straconej pozycji. Na ogół konieczne jest wysłanie na numer telefonu wskazany w regulaminie wiadomości z prośbą o to, aby kłopotliwa usługa została anulowana. Oczywiście, może się okazać, że nasza prośba została zignorowana, w takiej sytuacji jednak pomaga rzecznik praw konsumenta. Przeciwdziałanie skutkom oszustwa jest jednak zawsze bardzo stresujące, znacznie lepiej więc robić wszystko, aby nie paść jego ofiarą.