Jak przygotować się do biegania z telefonem?

/

Liczba osób uprawiających bieganie stale rośnie. Trudno się temu dziwić, bowiem bieganie to sport bardzo dobry dla zdrowia i urody: wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę, zwiększa kondycję, poprawia wydolność i chroni przed chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak np. cukrzyca. Ponadto biegać może każdy i to za darmo: wystarczy para sportowych butów, zwykła bawełniana koszulka i spodenki, ciekawa trasa (najlepiej z dala od ruchliwych ulic) i motywacja. Jednak im dłużej się trenuje, tym zapotrzebowanie na praktyczny sprzęt rośnie, np. taki, który pozwoli biegać razem z telefonem. Jakie produkty tego typu można znaleźć w sklepach?

Obecnie na sklepowych półkach znaleźć można mnóstwo gadżetów dla biegaczy. Specjalne plecaki, latarki czołowe, nogawki kompresyjne, odtwarzacze MP3 czy maski treningowe to tylko niektóre z nich. Jedne mają pomóc osiągać lepsze wyniki, inne jedynie umilić czas podczas aktywności fizycznej. Najczęściej jednak biegacze wykorzystują podczas biegu własny telefon. Niektórzy zabierają go na wszelki wypadek, inni używają jako urządzenie pomiarowe. Jeszcze inni chcą po prostu posłuchać muzyki. Bez względu na to, jak smartfon jest wykorzystywany, każdy biegacz musi znaleźć najlepszy sposób na jego transport. Pomogą w tym praktyczne akcesoria.

Pas biodrowy

W pasach biodrowych przeznaczonych dla biegaczy znajduje się specjalne etui na telefon. Niekiedy mają też dodatkowe kieszonki czy nawet można w nich umieścić minibidony. Zawsze przed zakupem takiego pasa należy sprawdzić, czy telefon zmieści się w danym etui. Dostępne są także elastyczne pasy biodrowe FlipBelt z rozciągliwymi otworami, w których umieścić można nie tylko telefon, ale też klucze, karty kredytowe czy odtwarzacz MP3. Takie pasy można po treningu bez problemu wyprać w pralce.

Saszetka

Kolejna propozycja dla biegaczy. Przypominają pasy biodrowe, jednak zazwyczaj są nieco większe i bardziej uniwersalne. Nazywane są potocznie „nerkami” i pełnią rolę dodatkowej, zewnętrznej kieszeni. Zmieści się w nich nie tylko telefon, ale także dokumenty czy okulary przeciwsłoneczne. Biegacze lubiący słuchać muzyki w trakcie treningu powinni wybierać modele z dodatkowym otworem na słuchawki do biegania. Dzięki takiemu rozwiązaniu kabel od słuchawek prowadzony jest z dala od zamka błyskawicznego.

Opaska naramienna

To z angielskiego „armband”. Bardzo praktyczny gadżet, który posiada etui na telefon z przeźroczystym frontem. Dzięki temu biegacz dokładnie widzi, co dzieje się na ekranie jego smartfona, a ponadto może bez problemu telefon używać nawet w trakcie treningu. Jest on tak skonstruowany, aby nie zsuwał się z ramienia podczas aktywności. Niektóre modele mogą być dodatkowo wyposażone w kieszonkę, np. na klucze. Armband powinien być wykonany z lekkiego materiału i najlepiej wodoodpornego.

Słuchawki do biegania

Idealny sprzęt dla tych, którzy biegają z telefonem, czasem nawet ważniejszy, niż porządne buty do biegania cenionego producenta. Słuchawki nie tylko pozwolą słuchać muzyki, ale też prowadzić rozmowy, jeśli będą wyposażone w mikrofon. Zwykłe słuchawki nauszne czy klasyczne douszne nie nadają się do użytku podczas aktywności – pierwsze będą niewygodne, drugie będą nieustannie wypadać. Biegacze powinni sięgnąć po specjalne słuchawki do biegania, np. z zausznikiem, z pałąkiem noszonym na głowie lub szyi czy kanałowe. Warto także zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe.

Dobre buty do biegania, termoaktywna odzież czy zegarek z pulsometrem powinny stanowić podstawę wyposażenia biegacza. Jednak dla sporej grupy osób uprawiających bieganie najważniejsze jest to, aby móc biegać z telefonem. W sklepach znaleźć można szereg funkcjonalnych akcesoriów, np. pasy biodrowe, saszetki czy opaski naramienne. Najważniejsze, aby były lekkie, wygodne i miały etui na telefon. Słuchawki do biegania powinny być praktyczne, np. z zausznikami, z pałąkiem czy kanałowe, mocno siedzące w małżowinie.

Materiał zewnętrzny