Usługa lokalizacji telefonu? Bądź ostrożny i wybieraj z głową. Cz. II

/

Czy system lokalizacji telefonu działa i w jaki sposób? Owszem, ale dzieje się tak tylko w specyficznych warunkach, bez których wykup nawet najdroższych systemów lokalizacji nie ma sensu.

Przede wszystkim wymagane jest zainstalowanie w pamięci telefonu oprogramowania służącego do namierzenia danego urządzenia. Drugim warunkiem koniecznym do wyśledzenia telefonu jest to, że musi być on włączony podczas lokalizacji sygnału w sieci GPS lub tez Wi-Fi. Zatem usługa lokalizacji jest powiązana z ingerencją w opcje telefonu i wymaga stałego dostępu do jego nadajnika.

Wiele osób decyduje się na wykup tej usługi z kilku powodów i sytuacji jakie zdarzają się w codziennym życiu. Lokalizacja telefonu pomaga odnaleźć urządzenie w przypadku jego zagubienia lub tez kradzieży. Wykorzystywany system namierzenia nigdy nie poda położenia telefonu precyzyjnie lecz z dokładnością do kilkudziesięciu metrów, co w wielu przypadkach może okazać się już pomocne w poszukiwaniach. Nie można liczyć na to, że złodziej odbierze nasz telefon i odda grzecznie skradzione urządzenie, więc przybliżona lokalizacja miejsca w którym się znajduje może nam bardzo ułatwić odzyskanie naszego mienia.

Z usługi lokalizacji telefonu bardzo często korzystają także rodzice, którzy nie do końca ufają swoim pociechom. W przypadku ucieczki z domu czy też zaginięcia, namierzenie telefonu pozwala na szybką reakcję i zażegnanie niebezpieczeństwa. Niestety nie zawsze osoba śledzona wie o tym i często takie działanie uważane jest za nieetyczne, jednak jeśli chodzi o troskę o dzieci żaden rodzic nie jest wstanie powstrzymać się nawet przed najbardziej radykalnymi działaniami.

Taką usługę bardzo często wykorzystują także małżonkowie, którzy mają podejrzenia co do wierności partnera i jego poczynań. Również detektywi wykorzystują takie możliwości w trakcie swoich działań, jeśli mają zlecone śledzenie niewiernego partnera. Pamiętajmy, że to działa w dwie strony, wiec zabezpieczmy się ewentualnie przed możliwością inwigilacji naszej osoby i wprowadzeniem takiej usługi do naszego telefonu. Telefon z systemem Android ma możliwość wykrywania oprogramowania, które ktoś bez naszej wiedzy zainstalował, wcześniej tylko musimy zadbać o uruchomienie takiej aplikacji.