Lokalizacja telefonu – część pierwsza

/

Namierzenie telefonu jest dla przeciętnego człowieka bardzo trudne. Nie oznacza jednak, że jest niemożliwe. Jeśli ktoś jednak chce dowiedzieć się, gdzie obecnie znajduje się osoba korzystająca z telefonu, to okazuje się to być naprawdę proste.

Lokalizacja telefonu komórkowego jest możliwa za pomocą nadajników sieci GSM, czyli – mówiąc inaczej – za pomocą logowania określonego telefonu do BTS – ów. Nadajniki te sprawiają, że lokalizacja telefonu możliwa jest z zachowaniem dokładności aż do pięćdziesięciu metrów. Trzeba jednak pamiętać, że namierzenie numeru możliwe jest dopiero wtedy, kiedy znajduje się on w zasięgu przynajmniej trzech BTS – ów. To właśnie dzięki nim dochodzi do zmierzenia siły sygnału z określonego nadajnika. W efekcie operator sieci może określić w przybliżeniu położenie użytkownika.

Dokładnie tak samo jest wtedy, kiedy zgubimy telefon. Większość z nas przychodzi wtedy na myśl zadzwonienie z innego aparatu na nasz numer, co pozwoli szybko zlokalizować telefon. Co jednak wówczas, gdy telefon jest wyłączony, a nam zależy na tym, aby odnaleźć swój nowy aparat? W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być jedynie namierzanie telefonu komórkowego. W internecie znaleźć można wiele stron, które pomogą w namierzeniu swojego telefonu komórkowego. W takiej sytuacji wystarczy jedynie podać numer swojego telefonu. Niemalże od zaraz zostanie pokazane nam miejsce, w którym znajduje się telefon. W wielu wypadkach podawany jest nawet dokładny adres.

Namierzanie telefonu przedstawiane jest w zdecydowanej większości przypadków w postaci praktycznej marki. Decydując się na skorzystanie z usług takiej witryny, trzeba pamiętać o jednym: strony takie gromadzą numery telefonów, a później przysyłają wiadomości z ofertą sprzedaży rozmaitych produktów. Warto pamiętać, że lokalizacja numeru może być również wykonana przez naszego operatora. Aby jednak tak się stało, trzeba najpierw udać się na policję. Policjanci muszą wystawić nam określony wniosek, którego uzyskanie jest bardzo trudne. Dlatego skorzystanie z pomocy stron jest dużo prostszym rozwiązaniem.