Lustro jak w garderobie gwiazd

/

Jednym z niezastąpionych elementów wyposażenia każdej łazienki jest lustro. Pełni ono nie tylko rolę praktyczną, zapewniając nam możliwość dokładnego przejrzenia się, ale również dekoracyjną, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na lustro przypominające to, jakie znajdziemy w garderobie każdej hollywoodzkiej gwiazdy.

Poczuj się wyjątkowo

Lustro to wyróżnia się nie tylko dużymi rozmiarami. Jego cechą charakterystyczną są żarówki umieszczone na ramie wokół zwierciadła. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza twarz staje się równomiernie oświetlona, co jest istotne nie tylko dla kobiet, które codziennie wykonują makijaż i chcą, aby był on perfekcyjny, ale również dla mężczyzn. Golenie zarostu to czynność wymagająca precyzji. Im lepsze oświetlenie twarzy, tym łatwiej będzie ją panom wykonać. Na montażu lustra przywołującego na myśl garderobę gwiazdy mogą zatem oni jedynie zyskać.

Silne oświetlenie lustra jest niezwykle pomocne przy różnych zabiegach pielęgnacyjnych i higienicznych. Warto jednak zadbać o to, aby moc żarówek nie była zbyt duża. W przeciwnym razie ich światło będzie nas oślepiać. Wówczas trudno o precyzyjnie wykonany makijaż. Dodatkowo, nasz wzrok będzie się szybko męczył. Zbyt intensywne światło może być również przyczyną różnych dolegliwości oczu.

Warto zatem zainwestować w żarówki LED. Dają one silne światło, które jednak nie oślepia, a jednocześnie pozwala zauważyć różne mankamenty naszej cery. Najlepszym rozwiązaniem będą żarówki LED dające oświetlenie białe neutralne. To właśnie ono najbardziej przypomina bezpieczne dla naszych oczu światło dzienne.

Zalet zastosowania żarówek LED w gwiazdorskim lustrze jest więcej. Oto najważniejsze:

- energooszczędność – nie musimy się zanadto przejmować, iż zastosowanie tylu żarówek jednocześnie przyniesie wzrost rachunków za prąd. Wszystko dzięki wysokiej sprawności tego oświetlenia. Żarówki LED przekształcają bowiem nawet 95% energii w światło widzialne.

- długi okres eksploatacji – czas pracy żarówek LED może wynieść nawet do 50 000 godzin. Z powodzeniem możemy zatem użytkować lustro, nie martwiąc się o to, iż za chwilę trzeba będzie wymienić żarówki na nowe. Co więcej, oznaką zużywania się żarówek LED jest powolna utrata jasności, dzięki czemu możemy się przygotować na ich wymianę.

- ekologiczność – przy ich produkcji nie używa się rtęci czy też innych szkodliwych metali. Są zatem bezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i osób je użytkujących.

- mała emisja ciepła – aby wykonać niektóre elementy makijażu, twarz musi znajdować się bardzo blisko lustra. Tradycyjne żarówki mocno się nagrzewają, co może powodować spływanie bądź rolowanie się makijażu. Jeśli zastosujemy żarówki LED, nie będziemy mieć takiego problemu.

Lustra przypominające swym wyglądem te znajdujące się w garderobach gwiazd mają solidną konstrukcję, która pozwala ukryć i odpowiednio zabezpieczyć wszelkie kable zasilające. Nam pozostaje jedynie podłączyć wtyczkę do gniazdka. Oczywiście, wpierw musimy zamontować lustro. Zawsze jednak do zestawu dołączone są haki i wkręty, które pozwalają na umiejscowienie lustra wedle naszych potrzeb.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze lutro prezentowało się okazale, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego ramę. Najlepiej jeśli będzie ona wykonana z drewna naznaczonego zębem czasu. Taki efekt możemy uzyskać, nakładając na ramę kilka warstw farby i przecierając je przy pomocy szczotki drucianej bądź szlifierki.

Jakie meble do łazienki?

Hollywoodzkie lustro gwiazd z powodzeniem może znaleźć się w naszej łazience, zwłaszcza jeśli mamy dużą przestrzeń do wykorzystania. W pomieszczeniu kąpielowym nie może zabraknąć także innego wyposażenia, zwłaszcza eleganckich i stylowych mebli, które będą nie tylko służyły do przechowywania kosmetyków, akcesoriów i przyborów toaletowych, ale wraz z lustrem staną się niepowtarzalną ozdobą wnętrza.

Wybierając meble do łazienki, pamiętać musimy przede wszystkim o tym, aby były one wodoodporne. Nawet najpiękniejsze umeblowanie pod wpływem wilgoci utraci swój blask, jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczone.

Materiał partnera zewnętrznego