Wybieramy meble i suszarkę do łazienki

/

Meble w łazience pozwalają na uporządkowanie wnętrza i chowanie wielu przedmiotów, które są tam niezbędne. Odpowiednio dobrane będą wygodne, funkcjonalne i nadadzą stylu. Łazienka to nie tylko miejsce, w którym się kąpiemy, czy myjemy żeby. To pomieszczenie zapewniające komfort i relaks. Dlatego niezmiernie ważne jest, by była urządzona ze smakiem.

Wybieramy meble do łazienki

Szafki łazienkowe, aby służyły nam przez wiele lat, wybieramy kierując się ich jakością i estetyką. Muszą być ergonomiczne i wygodne. Jakość mebli odgrywa tu najważniejszą rolę. Bardzo ważne jest, by były odporne na wilgoć. Warstwa lakieru poliuretanowego uchroni je przed nasiąkaniem. Należy też zwrócić uwagę na uchwyty drzwiczek. Nieodpowiednio zabezpieczone, szybko pokryją się rdzą. W sklepach znajdziemy meble klasyczne, minimalistyczne, nowoczesne o obłych kształtach. Styl i kolorystyka zależą od naszych osobistych preferencji. Nie należy kierować się modą, gdyż jest ona zbyt zmienna. Lepiej postawić na klasykę i dobry gust. Wysoka jakość jest ponadczasowa. Meble wykonane z drewna, łatwo będzie za parę lat odnowić i nadać im świeżości.

Zestaw mebli łazienkowych

Urządzając łazienkę mamy do wyboru meble pojedyncze oraz całe zestawy. Zestaw to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że dokładnie wymierzymy dostępną przestrzeń i znajdziemy wystarczającą ilość miejsca na każdy jego element. Nie daje jednak gwarancji optymalnego wykorzystania pomieszczenia. Możemy znaleźć meble modułowe na sztuki, które pięknie się ze sobą komponują i tworzą całość. Umożliwia nam to wybranie dokładnie takich elementów zestawu, jakie są nam potrzebne.

Umiejscowienie szafek

Szafki należy umieścić tak, by nie utrudniały korzystania z armatury. Bardzo ważne jest zachowanie ciągów komunikacyjnych. W przeciwnym razie, będziemy zagrożeni obijaniem się, a dostęp do zlewu, czy wanny będzie wymagał akrobacji. Prawidłowe rozmieszczenie szafek jest ważne i należy je dokładnie przemyśleć. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by nie wieszać ich na wysokości głowy i nad wanną. Nieodpowiednim miejscem jest też sąsiedztwo sedesu. Szafkę pod zlew najlepiej kupować w zestawie z nim, gdyż kupiony oddzielnie, może nie pasować szerokością lub głębokością. Mebli nie przystawiamy do ścian. Może się na nich skraplać woda, dlatego lepiej odsunąć je na bezpieczną odległość. Świetnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach, są meble podwieszane. Wyglądają one delikatnie i nadają wnętrzu lekkości.

Suszarki łazienkowe

https://www.meblujesz.pl/wyposazenie-lazienki/wyposazenie-lazienki/suszarki-na-pranie-551/

Każdy z nas robi pranie. W wielu łazienkach znajdziemy suszarki podwieszane pod sufitem, zazwyczaj umiejscowione nad wanną. Nie są to jednak odpowiednie modele do ciężkich ubrań. Jeżeli mamy w łazience kabinę prysznicową, wtedy brakuje miejsca na taką suszarkę. Rozwiązaniem może być składana suszarka dwuskrzydłowa. Łatwo ją złożyć i przestawić. Dużą uwagę należy zwrócić na powleczenie suszarki. Musi ono być nierdzewne, w przeciwnym razie może uszkodzić nasze ubrania. Można umieścić ją w dowolnym miejscu. Zwłaszcza, jeżeli będzie to model z kółeczkami. Nie jest to komfortowa sytuacja, gdy w kabinie prysznicowej stoi suszarka z zawieszonym praniem. Nie zawsze też wysycha ono tak szybko, jakbyśmy chcieli. Dla osób niecierpliwych, zdecydowanie lepsza będzie suszarka bębnowa.

Suszarka bębnowa, to urządzenie elektryczne zapewniające komfort i szybkie suszenie. Niestety wymaga dodatkowego miejsca w łazience, a nie zawsze nim dysponujemy. Jeżeli jednak mamy dość przestrzeni, a nasze finanse na to pozwalają, warto wyposażyć się w ten sprzęt. Pranie zostanie w nim szybko wysuszone, bez zawilgocenia wnętrza. W małej łazience, sprawdzi się pralko-suszarka. Niestety ładowność w czasie suszenia jest znacznie mniejsza niż w czasie prania. Po wypraniu, część ubrań trzeba wyjąć i suszyć w dwóch porcjach.

Zalety suszarki bębnowej

Chociaż zajmuje miejsce, jest bardzo przydatnym sprzętem, gdyż daje możliwość uniknięcia prasowania wielu rzeczy. Wystarczy wybrać odpowiedni program, by można było wyjąć pranie suche i niewygniecione. Suszarki kondensacyjne skracają czas suszenia, a dodatkowo pozwalają na oszczędność energii elektrycznej. Warto wybierać modele z inteligentnymi programami.