Ostrożne podejście do usług lokalizacji telefonu

/

Wielu z nas miało zapewne okazję spotkać się z usługą oferowaną na różnych stronach internetowych. Namierzanie telefonów wzbudziło zainteresowanie wielu osób. Usługa ta wydaje się być szczególnie atrakcyjna, a doprowadza do tego kilka powodów.

Na pierwszym planie mamy możliwość odnalezienia zagubionego telefonu komórkowego. Drugim powodem będzie możliwość skontrolowania swoich pociech. W innych przypadkach usługa ta stosowana jest ze względu na możliwość kontrolowania przyjaciół lub rodziny, w tym małżonków.

Usługi, które budzą podejrzenia

Nim zdecydujemy się na instalację owej aplikacji umożliwiającej wyszukiwanie lokalizacji danego numeru telefonu warto nieco poszperać w informacjach dostępnych przede wszystkim w Internecie. Należy bezzwłocznie przejrzeć wiarygodność firmy, która oferuje takie usługi. Na stronie firmowej takich usługodawców powinny znaleźć się najważniejsze informacje teleadresowe. Uczciwy usługodawca nie będzie miał do ukrycia takich informacji jak nazwiska przedstawicieli, numer telefonu, adres siedziby firmowej, czy numer REGON.

Kolejną kwestią będzie odpowiednie podejście do regulaminu dostępnego na stronie usługodawcy. Każdy uczciwy powinien przekazać klientowi dobrze ukierunkowany i wystarczająco czytelny regulamin. Niestety, zdarzały się sytuacje, w których jasno wynikało, iż kupujące usługę osoby zgadzały się na regulamin, który dotyczył zupełnie czego innego, wprowadzając wielu klientów w błąd. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby do czytania regulaminu podejść w pełni poważnie.

Na zakończenie warto przedstawić typową sytuację, gdzie internauci niejednokrotnie nabierali się na płatne transkrypcje SMS. Warto wiedzieć, iż nie była to jednorazowa opłata za wiadomość SMS, transkrypcja była odnawialna cyklicznie. Abonent wówczas płacił za każdą nadesłaną do niego wiadomość, które często przekraczały typowe opłaty za wiadomości tekstowe. W przeciągu trzydziestu dni, wielokrotnie wysyłane SMS z serwisu usługowego mogły poważnie nadszarpnąć budżet abonenta. Usługę SMS można jednak wyłączyć posługując się komunikatami.